Ana sayfa SGK Kısa çalışma ödeneği alan bir personel ay içerisinde başka bir eksik gün...

  Kısa çalışma ödeneği alan bir personel ay içerisinde başka bir eksik gün sebebi varsa SGK bildirgesinde eksin gün kodu ne olmalıdır?

  114
  0

  Bir mükellefimizin çalışanları kısa çalışma ödeneğinden yararlanımaktadır. Bu ay bir çalışan istirahat raporu almış ancak istirahat döneminde kçö kapsamındadır. Bununla ilgili nasıl bir işlem yapmalıyız?

  Kısa çalışma ödeneği alan sigortalıların aynı ayda başka bir eksik gün nedeni olması halinde (İstirahat, tutukluluk vs) eksik gün nedeni olarak “27-Kısa çalışma ödeneği ve diğer nedenler” kodu seçilmelidir

  18.03.2020-31.05.2020 tarihleri arası tamamen kapalı işyeri kısa çalışmadan faydalanıldı. 07252 teşvikinden hangi ay yararlanabiliriz?

  2020/09 ayında yararlanılabilir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here