Ana sayfa Vergi Kira geliri beyannamesinde sağlık harcamaları gider olarak yazılabilir mi?

Kira geliri beyannamesinde sağlık harcamaları gider olarak yazılabilir mi?

143
0

Gelir vergisi şahıs yatalak durumdadır. Kira gelirlerinden ötürü gelir vergisi beyannamesi vermektedir. Kendisinin bakımı için bir özel şirketten hizmet alacak. Bu hizmet giderleri gelir vergisinden indirilebilir mi?

Yıllık gelir vergisi beyannamesi veren mükellefler GVK 89/2. maddesinde belirtilen şartlar göre gelirinin % 10 kadar sağlık harcamalarını indirebilir.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here