Ana sayfa Muhasebe Kendi şirketimin muhasebesini tutabilir miyim?

Kendi şirketimin muhasebesini tutabilir miyim?

2074
0


Bağımsız denetim firması yönetim kurulu başkanıyım. Bağımsız denetçiyim ve aynı zamanda odanıza kayıtlı SMMM’yim. Yönetim kurulu başkanı olduğum şirketin mali müşavirliğini yapabilir miyim? Şirketin beyannamelerini onaylayabilir miyim?

 

3568 sayılı yasaya VUK 340 No.lu Genel Tebliğine göre bir engel yok. Bağımsız denetim firması ayrı bir tüzel kişiliktir.

 

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

340 SIRA NO’LU VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ

 

SMMM üyeliğimi askıya alma imkânım var mıdır?

 

SMMM kiraladığı yerin bir bölümünü başka bir meslektaşına kiralarsa GMSİ mükellefi olur mu?

 

Ulaşamadım müşterinin smmm sözleşmesini nasıl iptal ederim?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here