Ana sayfa Vergi Kendi aracı ile perakendecilere toptan gümüş takı satışı yapacak bir kişi irtibat...

  Kendi aracı ile perakendecilere toptan gümüş takı satışı yapacak bir kişi irtibat adresi olarak ev adresini gösterebilir mi?

  Ticari, sınai, zirai ve mesleki faaliyette işyeri olarak gösterilen yerler

  58
  0

  Kendi aracı ile perakendecilere toptan gümüş takı satışı yapacak bir kişi irtibat adresi olarak ev adresini gösterebilir mi?

  İrtibat adresi diye bir işlemin yapılması için firmanın merkez adresi olması gerekir. 

  Bürokratik işlemler konusunda VD ile görüşünüz.

   VERGİ USUL KANUNU

  İş Yeri

  Madde 156

  Ticari, sınai, zirai ve mesleki faaliyette iş yeri; mağaza, yazıhane, idarehane, muayenehane, imalathane şube, depo, otel, kahvehane, eğlence ve spor yerleri, tarla, bağ, bahçe, çiftlik, hayvancılık tesisleri, dalyan ve voli mahalleri, madenler, taş ocakları, inşaat şantiyeleri, vapur büfeleri gibi ticari, sınai, zirai veya mesleki bir faaliyetin icrasına tahsis edilen veya bu faaliyetlerde kullanılan yerdir.

  Kaynak: ismmmo,VUK
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here