Ana sayfa Güncel İşyerini kapatmış eski mükellefin yazar Kasasını gider pusulası ile alırken stopaj ödeyecek...

İşyerini kapatmış eski mükellefin yazar Kasasını gider pusulası ile alırken stopaj ödeyecek miyim?

864
0

Mükellefiyet kapanışı yapmış olan bir şahıstan 2. el olarak gider pusulası ile almış olduğumuz yeni nesil ÖKC için gelir vergisi kesintisi yapılıyor mu? Bu konuda bilgi verebilir misiniz?
(11.12.2018 13:51)

GV tevkifatı olmayacak. Tevkifat GVK 9. maddesinde belirtilen Esnaf muaflığı belgesi olanlardan alınan mal ve hizmetlerde uygulanır.


Kaynak:ISMMMO
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebe News veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

İkinci el ticari araç satışında KDV %1 mi oldu?

 

Şirket aktifine kayıtlı ikinci el araç satışında KDV oranı nedir?

Genel Temizlik ve Yardımcı Hizmetler İşi Hizmet Alımında KDV tevkifat oranı nedir?

 

 

Belediyeler Tarafından Akıllı Bisiklet Kiralama İşlerinde KDV Hesaplanır mı?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here