Ana sayfa Çalışma Hayatı İşveren mevcut virüs salgını nedeniyle personellerini işten çıkartabilir mi?

İşveren mevcut virüs salgını nedeniyle personellerini işten çıkartabilir mi?

98
0

Waffle ve kumpir satan işyerinde malum şartlardan dolayı işyerini şimdilik 1 hafta kapatmak isteyen mükellefimin 7 çalışanı var. Hepsi 2019 girişli ve yıllık izin hakkı henüz yok. Bu durumda işçilerin durumu ile ilgili prosedür nasıl uygulanacak?

Corona virüs veya yaşanan diğer olumsuz nedenlerle ekonomik sıkıntı yaşayan işverenler için kısa çalışma ödeneğinden faydalanabilir.


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here