Ana sayfa İstatistik İsveç’te işgücü maliyetleri Eylül ayında arttı

İsveç’te işgücü maliyetleri Eylül ayında arttı

134
0

İsveç’te işgücü maliyetleri Eylül ayında arttı

İsveç İstatistik Kurumu’nun yayınladığı verilere göre, özel sektörde İşgücü Maliyeti Endeksi Eylül 2019’da, ücretliler için 129.2 ve maaşlı çalışanlar için 134.7 oldu. Eylül 2018’e kıyasla, işgücü maliyetleri, ücretliler için %1,7 ve maaşlı çalışanlar için %2,3 oranında artmıştır.

Toplam işgücü maliyeti, çalışılan saatler için ücret, çalışılmayan saatler için ücret, diğer nakit ödemeler ve ayni ödemeler, ek emeklilik geliri, diğer toplu ücretler, sağlık sigortası programlarına katkılar, ulusal temel ek emeklilik planlarına katkıları, hastalık ödeneği ve özel bordro vergisini içermektedir.


Kaynak: İsveç İstatistik Kurumu / Link: https://www.scb.se/en/finding-statistics/statistics-by-subject-area/labour-market/wages-salaries-and-labour-costs/labour-cost-index-for-wage-earners-and-salaried-employees-in-the-private-sector-aki/pong/statistical-news/labour-cost-index-aki-for-wage-earners-and-salaried-employees-in-the-private-sector-september-2019/
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here