Ana sayfa Muhasebe İhracat işlemlerinde gümrük beyannamesinin kapanma tarihine göre mi işlem yapmalıyız?

  İhracat işlemlerinde gümrük beyannamesinin kapanma tarihine göre mi işlem yapmalıyız?

  İhracat faturası ne zaman düzenlenir?, İhracat faturaları fatura tarihine göre mi yoksa fiili ihracat tarihine göre mi KDV beyannamesinde beyan edilir?

  82
  0

  Firmamız 31.08.2020 tarihinden ihracat faturası kesmiştir. İhracatın yapıldığı gümrük beyannamesinin tarihi de 01.09.2020 tarihidir. Bu durumda kdv beyannamesinde nasıl düzenlenmesi gerekiyor?

  Yapılan ihracat Eylül KDV beyannamesinde yer alır. Kayıtlarda Eylül olarak yazılır.

  Yurt dışına ait kredi kartı ile peşin tahsilat yaptığımızda ilgili tahsilata ait faturayı yani ihracatı bir sonraki ay yapabilir miyiz?

  İhracat faturası ihracatın yapıldığı tarihte düzenlenir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here