Ana sayfa Vergi İcra yoluyla alınan daire B formunda beyan edilir mi?

  İcra yoluyla alınan daire B formunda beyan edilir mi?

  Ba Bs düzeltmelerinde ceza uygılaması 

  37
  0
  A şirketi kredi borcuna karşılık bilançoda kayıtlı daireyi ipotek ettiriyor. Borcunu ödeyemeyince banka daireyi satılığa çıkarıyor. B şirketi daireyi bankadan satın alıyor. Bu alış ba formuna dahil midir?

  Satın alınan daires B formunda bildirilir.


  Satış yaptığımız firmanın vergi kimlik numarasını sehven hatalı yazdık. BS beyannamemizde vergi kimlik numarasını düzelteceğiz. Bu düzeltme için tarafımıza ceza düzenlenir mi?

  Düzeltme işlemlerinin, bildirimlerin verilme süresi içinde veya bildirimlerin verilme süresinin sonundan itibaren 10 gün içinde yapılması halinde özel usulsüzlük cezası kesilmez, takip eden 15 gün içinde yapılması halinde ise kesilmesi gereken özel usulsüzlük cezası 1/5 oranında uygulanır. Bu süre de dolduktan sonra yapılan düzeltmelere ise özel usulsüzlük cezası tam olarak uygulanır.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here