Ana sayfa SGK Geriye dönük yararlanılmayan sigorta teşviklerinden faydalanabilir miyiz?

Geriye dönük yararlanılmayan sigorta teşviklerinden faydalanabilir miyiz?

Geriye dönük yararlanılmayan sigorta teşviklerinden faydalanabilir miyiz?

383
0

Yatırım teşvik belgesi var 2014 de alınmış 2017 yılında kapatılmış teşvik belgesi 2014 Aralık ayında düzenlenmiş birinci bölgede yapılan bir yatırım olduğundan SGK işveren desteğinden yararlanamamaktadır. Daha sonra bildiğiniz gibi teşvik sistemi değişti ve 1. ve 2. Bölgeye yatırım teşviklerinde SGK teşviki getirildi. SGK teşvikin den geriye doğru yararlanabilir miyiz, yararlanabilirsek yapılması gerekenler nelerdir?

Teşviklerden geriye doğru yararlanmanın usul ve şartları bulunmaktadır. Yararlanabileceği halde yararlanılmayan aya/döneme ilişkin geriye yönelik prim teşvikinden yararlanma talebinin;

Yararlanılmış olan sigorta prim teşvik, destek ve indirimin başka bir teşvikle değiştirilmesine ilişkin talebin, geriye yönelik teşvikten yararlanılmak istenen ayı/dönemi takip eden altı ay içinde internet ortamında veya işyerinin bağlı bulunduğu SGK Ünitesine kâğıt ortamında yapılması gerekmektedir.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here