Ana sayfa Muhasebe Gelir idaresi başkanlığının sisteminden düzenlediğimiz e-arşiv faturaları sistem üzerinden iptal edebilir miyiz?

  Gelir idaresi başkanlığının sisteminden düzenlediğimiz e-arşiv faturaları sistem üzerinden iptal edebilir miyiz?

  E-arşiv fatura sistemden iptal edilebilir mi?

  32
  0

  28 Ekim tarihli olarak gerçek kisiye düzenlediğimiz e-arşiv faturayı 2 Kasım tarihinde (arada resmî tatil de var) iptal edebilir miyiz?

  E-arşiv fatura sistemden iptal edilmez. Düzenlenen fatura kayıtlara alınmaz.Çıktısı alınarak saklanır.

  Yeni açılan bir limited şirket fatura bastırmak zorunda mı?

  İlgili tebliğe göre olağanüstü durumlar karşısında önlem amaçlı belirli bir sayıda fatura bastırmak durumundasınız.

  VUK 509 a göre; düzenleyeceğiniz faturaları (başkaca bir durum yok ise) GİB e-arşiv portal üzerinden düzenlenebilir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here