Ana sayfa Muhasebe Firmalar Açısından Net Çalışma Sermayesi Yönetiminin Başarısı Neden Önemlidir?

  Firmalar Açısından Net Çalışma Sermayesi Yönetiminin Başarısı Neden Önemlidir?

  1867
  0

  Firmalar açısından Net Çalışma Sermayesinin Yönetimi büyük önem taşımaktadır.
  Şöyle ki;

  – Finansal yöneticilerin büyük zamanları günlük işlerin yürütülmesine harcanmaktadır,
  – Özellikle küçük firmalarda cari aktiflerin toplam aktifler içindeki payı çok yüksektir. Bunların yatırım maliyeti yüksektir. Ancak Bu maliyetten kaçınmak için yatırımın küçük tutulmaya kalkışılması halinde de işler aksar,
  – İşlerin büyümesi, net çalışma sermayesini hemen etkiler,
  – Cari aktiflere büyük yatırım, firmanın finansman riskini düşürür ama bu da karlılığı düşürür. Risk / Kar dengesi çok önemlidir.

  Tarih: 27 Ocak 2017

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here