Ana Sayfa Muhasebe Fon Akım Tablosunun Yöneticilere Nasıl Yardımı Olur?

  Fon Akım Tablosunun Yöneticilere Nasıl Yardımı Olur?

  3452
  0

  Fon Akım Tablosu Nedir? Nasıl Hazırlanır?
  Fon akım tablosu;
  Bir firmanın belli bir dönemde mali imkanlarını hangi kaynaklardan sağladığını ve bunları nerelerde kullanıldığını gösteren bir tablodur.

  Hazırlanışı; 2 yıl sonu (bir dönem başı ve sonu) bilanço ve o yılın gelir tablosu rakamlarına bakılarak hazırlanır.fonkaynakvekullanimBu tablonun verilerine göre kısa vadeli kaynakları, kısa vadeli yatırımlarda; uzun vadeli yatırımlar uzun vadeli kaynaklar ile yapılmışsa, yatırımlarda borç yerine Özkaynak kullanılmışsa, satış problemi ve daralma söz konusuyken yatırım yapılmamışsa akıllı bir yönetim var demektir.

  Tarih: 27 Ocak 2017

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerikVenezuela’nın Enflasyonu Çıldırdı %………….
  Sonraki İçerikFirmalar Açısından Net Çalışma Sermayesi Yönetiminin Başarısı Neden Önemlidir?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz