Ana Sayfa Ülkeler Venezuela’nın Enflasyonu Çıldırdı %………….

Venezuela’nın Enflasyonu Çıldırdı %………….

1541
0

Venezuela yüksek enflasyon ve kötü giden ekonomiyi düzeltmek için 500 ve 20 bin bolivarlık banknotları tanıtarak piyasaya sürdü.

Venezuelalılar ise yeni banknotlar için ATM’lerin önünde ve bankalarda kuyruk oluşturdular; ama halk bu değişikliğin kötü giden ekonomiyi düzeltemeyeceği yönünde hem fikir.

Aynı zamanda IMF, mevcut politikalarla ülkede enflasyonun yıl sonuna kadar yüzde 1,660’a yükselebileceği konusunda Venezuela’yı uyardı.

Venezuela’nın 1 Ocak itibariyle enflasyonu % 475 olarak açıklanmıştı.

Kaynak: Euronews

Tarih: 27 Ocak 2017

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Önceki İçerikSamsung’un Müstakbel Başkanına Tutuklama!!!
Sonraki İçerikFon Akım Tablosunun Yöneticilere Nasıl Yardımı Olur?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz