Ana sayfa Vergi Faktoring firmasının tarafımıza düzenlediği KDV’siz masraf faturasını müşterimize yansıtma faturasını KDV’siz olarak...

Faktoring firmasının tarafımıza düzenlediği KDV’siz masraf faturasını müşterimize yansıtma faturasını KDV’siz olarak düzenleyebilir miyiz?

1538
0

Müşteriden bir kısmı cari hesap alacağımız, bir kısmı da sipariş avansı bedeli olmak üzere çekler aldık. Bu çekleri Faktoring firmasına vererek tahsil ettik ve Faktoring firması tarafımıza masraf faturası kesti. Daha sonra iş yapılmayacağı için aldığımız sipariş avansını faktoring masrafını düşerek müşteriye iade ettik. Faktoring masraf faturası kadar farkımız kalmış oldu. Faktoringin bize kesmiş olduğu faturayı, yansıtma faturası şekilde KDV’siz olarak müşteriye keserek hesabı kapatmamızda bir sıkıntı var mıdır? Yoksa KDV’li olarak mı fatura kesmemiz gerekir?

KDV hesaplamadan fatura düzenlenir. Faturada işlemim Faktoringin yansıtması olduğu belirtilmelidir.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here