Ana sayfa SGK Emeklilik için prim günü dolan ve yaşı bekleyenler çalışmaya devam ederse fazla...

Emeklilik için prim günü dolan ve yaşı bekleyenler çalışmaya devam ederse fazla günler emekli maaşı etkiler mi?

Emeklilik için prim günü dolan ve yaşı bekleyenler çalışmaya devam ederse fazla günler emekli maaşı etkiler mi?

704
0

Prim günümüz dolduğu halde emeklilik yaşını beklememiz gerektiğinden dolayı emeklilik yaşına kadar çalışıp primimizin yatması halinde alacağımız emekli maaşı her geçen yıl düşer mi?

 

2008’de yapılan değişiklik dolayısıyla, prim gün sayısını doldurup yaşı bekleyenler açısından ilave çalışılan her 360 gün için emekli aylığı azalıyor. Bu Aylık bağlama oranının (ABO) düşürülmesinden kaynaklanıyor.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here