Ana sayfa Vergi E-Fatura Kullanımı İçin Özel Entegrasyon Başvurusu Nasıl Yapılır?

  E-Fatura Kullanımı İçin Özel Entegrasyon Başvurusu Nasıl Yapılır?

  1703
  0

  Özel entegrasyon başvuru adımları şöyledir;
  1- Özel entegrasyon talebini içeren bir dilekçe,
  2- Elektronik Fatura Başvuru Formu ve Taahhütnamesi,
  3- Elektronik Mali Mühür Sertifika Sahibi Taahhütnamesi,
  4- Başvuru formuna şirket adına imza atan kişi veya kişilerin yetkili olduğunu gösteren şirket imza sirkülerinin noter onaylı örneği,
  5- Özel Entegrasyon Bilgi İşlem Sistem Raporu (BİS).

  Yukarıda bahsedilen belgelerle birlikte Gelir İdaresi Başkanlığa başvuru yapılabilir. BİS raporunun içeriğine dair bilgiye www.efatura.gov.tr sitesinde yer alan e-Fatura Uygulaması Özel Entegrasyon Kılavuzu’ndan ulaşılabilir.

  Kaynak: Gelir İdaresi Başkanlığı

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here