Ana sayfa Muhasebe E-fatura kullanıma yıl içinde geçebilir miyiz?

  E-fatura kullanıma yıl içinde geçebilir miyiz?

  Vergi dairesinin kestiği özel usulsüzlük cezası için dava açabilir miyiz?

  82
  0
  Yıl içerisinde e-fatura uygulamasına dahil olabilir miyiz?

  Yıl içinde başvuruda bulunabilirsiniz. Yükümlülüğünüzün başlayacağı tarihi başvuru sırasında belirtmelisiniz. Öncelikle mali mühür temin edilmelidir.

  Firmamız e-fatura kullanıcısı firmaya tarafımıza bildirim yapmadığı için e-fatura düzenlemesi gerekirken e-arşiv fatura düzenlemiştir. Bu sebeple vergi dairesi özel usulsüzlük cezası kesmiştir. Vergi dairesinin yaptığı uygulamaya istinaden ne yapılabilir?

  Özel usulsüzlük cezası için dava açabilirsiniz veya VUK 376. maddeye göre indirimli ödeyebilirsiniz.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here