Ana sayfa Muhasebe Devam eden inşaatımız için kar/ zarar hesaplaması yapılabilir mi?

Devam eden inşaatımız için kar/ zarar hesaplaması yapılabilir mi?

353
0

2017 yılında ruhsatı alınmış ve halen devam etmekte olan inşaat belediyeden imar barışı kapsamında yapı kayıt belgesi almıştır.
Kalan kısmı tekrar proje yapılarak iskân alınacak.  Müteahhitte belediyeden bir görevli kalan eksik işçiliği tamamlamasına ve vergi yönünden herhangi bir şey yapmasına gerek olmadığını bu inşaat dosyanın kapanacağını bildirmiş. Böyle bir durum söz konusu olabilir mi. Şu anda açık olan İnşaat dosyasını vergi dairesi yönünden K/Z durumu tespit etmeden kapatmak mümkün mü?

Devam eden inşaatlarda kar zarar çıkartılamaz. İmar barışı bitmiş binalar içindir.

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Nevi Değişikliği Halinde Devam Eden Yıllara Sâri İnşaat İşinin Bitim Tarihi Nasıl Tespit Edilir?

 

Yıllara sari inşaat işinde kullanılmak üzere finansal kiralama yoluyla edinilen malzeme karşılığında yapılan ödemeler üzerinden tevkifat yapılır mı?

 

Yol Tretuvar İşçiliği İşleri Yıllara Sari İnşaat İşleri Kapsamında Değerlendirilebilir mi?

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here