Ana sayfa Basından Çalışma Bakanı’ndan Vergi Dilimi Hakkında Açıklama Geldi!!!

Çalışma Bakanı’ndan Vergi Dilimi Hakkında Açıklama Geldi!!!

1070
0

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, asgari ücretle çalışanların vergi dilimine girmesi sonucu ücretin düşmesi ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Sarıeroğlu,  Ağustos ayında asgari ücretin vergi dilimi nedeniyle düşüşe uğraması konusunda telafi etmek için çalışmalarını yaptıklarını ve yasal düzenlemeyi de Meclise sunduklarını açıkladı.

Başbakan Binali Yıldırım ise asgari ücret yılbaşında tespit edilirken asgari ücretli çalışanların Ocak ayında aldıkları ücretin aynısını Aralık ayında da alacaklarını açıklayarak dile getirmişti.

Sarıeroğlu, şu an Meclisin Plan Bütçe Komisyonu’nda görüşülen Maliye Bakanlığının Torba Tasarısı’nda bu konunun yer aldığını ve Eylül, Ekim, Kasım, Aralık aylarındaki vergi dilimi hususunu telafi edeceklerine dair metinlerinin yasa tasarısına eklendiğini söyledi.

Kaynak: Çalışma Bakanlığı – Basın Açıklaması

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here