Ana sayfa Çalışma Hayatı Bordrolu çalışan mali müşavir eşinin açtığı işletmenin beyannamelerini kendi adına verebilir mi?

  Bordrolu çalışan mali müşavir eşinin açtığı işletmenin beyannamelerini kendi adına verebilir mi?

  Bordrolu olarak çalışan mali, müşavirler eşlerinin açtığı işletmenin defterini tutabilir mi?

  112
  0
  Başka bir meslek mensubunun yanında işyerinin bağımsız bir bölümünün bedelsiz olarak tahsis edilmesi ile smm mükellefiyetliği açılışında bulunabilir miyiz?

  Bedelsiz kiralama olmaz. Kiraya veren meslek mensubu emsal bedelden iş yeri kira geliri beyan etmesi gerekir. (gmsi) 

  Bir işverene tabi olarak çalışmaktayım. Mevcut işimde SMMM mevzuatından gelen imza, kaşe, unvan gibi yetkilerimi kullanmıyorum. Bu şartlar altında eşimin kuracağı şahıs şirketinin (veya herhangi bir mükellefin) defter ve muhasebesini tutmamda, vergi beyannamelerini beyan etmemde bir engel var mıdır

  Bahsettiğinizi işlemleri bağımlı çalıştığınız sürece yapamazsınız.

  Mükellefiyet tesisi ederek serbest olarak çalışmanız halinde yapabilirsiniz.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here