Ana sayfa Muhasebe Bir şirkette müdür başka bir şirkette sigortalı çalışan kişi, sigorta çıkışı yapıldığında...

Bir şirkette müdür başka bir şirkette sigortalı çalışan kişi, sigorta çıkışı yapıldığında işsizlik maaşı alır mı?

862
0
Şirket müdürü başka bir iş yerinde 4/a kapsamında sigortalı olarak çalışıyordu ancak işveren tarafından işten çıkarıldı. İşsizlik maaşı şartlarını tutuyor. Şirket müdürü olduğu için işsizlik maaşı alsa İş-Kur bunu geri isteyebilir mi?

 

Şirket müdürünün başka iş yerinde 4/a sigortalılığı sona erdiğinde fiilen çalışması olan şirket müdürlüğündeki sigortalılığı devreye girer bu da işsizlik maaşına hak kazanma şartları arasında bulunmamaktadır.

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

İşsizlik maaşı alabilmek için son 120 gün kesintisiz sigortalı mı olmalıyım?

 

İşsizlik maaşı almaya devam ederken emeklilik başvurusu yapılırsa işsizlik maaşı kesilir mi?

 

İşsizlik maaşı alırken yeni işe girdim. Oradan da ayrıldım. İşsizlik Maaşım kaldığı yerden devam eder mi?

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here