Ana sayfa Çalışma Hayatı Başka bir yerde SGK’lı olarak çalışan şirket ortakları kısa çalışma ödeneği alabilir...

Başka bir yerde SGK’lı olarak çalışan şirket ortakları kısa çalışma ödeneği alabilir mi?

39
0

Nisan ayında ücretsiz izne çıkan işçiler için 17 gün nakdi ücret desteğine başvurduk. Aphb gönderirken KÇÖ olduğu gibi ilk 7 gün göstermek mecburi midir?

İşyerinizde zorlayıcı neden oluşmuş ve önceki aylarda bu 7 gün kullanılmış ise nakdi ücret desteğinde 7 gün uygulaması bulunmamaktadır.

Limited şirket ortaklığı olan ve aynı zamanda başka bir şirkette SGK’lı olarak çalışan kişi KÇÖ alabilir mi?

KÇÖ alır ama kişini 4/b’li olup bağ kur borcu başlar.


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here