Ana sayfa Vergi Basit usul kapsamındaki vergi mükellefleri yazar kasa kullanabilir mi?

Basit usul kapsamındaki vergi mükellefleri yazar kasa kullanabilir mi?

Basit usul kapsamındaki vergi mükellefleri yazar kasa kullanabilir mi?

1653
0

Bir mükellef iş yerini kapattı. Elinde bulundurduğu yazar kasasının faturasını kendi üzerine kesti. Şimdi ise babası aynı iş yerinde çay ocağı açtı ve basit usulden vergi mükellefi oldu. Bu mükellef günlük hâsılatlarını nasıl tespit edecektir. Oğlunun yazar kasasını kendi üzerine alıp sıfır KDV ile yazar kasa fişi ile hâsılat tespiti yapabilir mi?

ÖKC Gider pusulası ile satın alınır VD müracaat edilerek kayıt yapılır.

Basit Usul kapsamında olan mükellefler zorunlu olmamakla birlikte, istemeleri halinde YN ÖKC kullanabilirler. KDV oranını (0) yazarak kullanılır.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here