Ana sayfa Mevzuat Anonim şirketlerde dışarıdan müdür ataması nasıl yapılır?

Anonim şirketlerde dışarıdan müdür ataması nasıl yapılır?

Anonim şirketlerde dışarıdan müdür ataması nasıl yapılır?

409
0

A.Ş. dışarıdan müdür ataması yapacağız. Fakat konu ile ilgili az bir bilgiye sahibim tecrübem nedeni ile sizden ricam bunu nasıl yapacağız?

Yönetim kurulu kararı ile bir veya daha fazla müdür atanarak şirketi temsil yetkisi verilebilir.

Yetkilerde bir sınırlama söz konusu olması halinde aynı kararda bu yetkileri düzenleyen iç yönergenin de görüşülüp karara bağlanması ve müdüre yetki verilirken bu iç yönergeye göre şirketi temsil yetkisi verilmelidir.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here