Ana sayfa Muhasebe Aktife kayıtlı binek otonun satışında KDV oranı ne olacaktır?

Aktife kayıtlı binek otonun satışında KDV oranı ne olacaktır?

455
0

Aktife kayıtlı binek otonun satışında KDV oranı nedir?

 

Şirket kayıtlarındaki binek otonun, oto alım-satım işiyle uğraşmayan vergi mükellefleri tarafından satılması durumunda KDV oranı %1’dir.

 

Faaliyet konusu oto alım-satımı olanlar için bu satış ticari mal hükmünde olduğu için bu firmaların düzenleyeceği faturalardaki KDV oranı %18 olacaktır.

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Aktife kayıtlı bir binek otonun satışından elde edilen kar yenileme fonuna nasıl atılır?

 

Yenileme fonundaki tutarı vergilendirmeden sermayeye ekleyebilir miyim?

 

Şirkete kayıtlı arsanın satışından doğan kazancı yenileme fonuna ekleyebilir miyiz?

 

Şirket aktifine 4 yıl önce aldığımız gayrimenkulü satarsak KDV hesaplayacak mıyız?

 

Binek oto alışının yevmiye maddesi nasıldır?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here