Ana sayfa Muhasebe Şirket aktifine 4 yıl önce aldığımız gayrimenkulü satarsak KDV hesaplayacak mıyız?

  Şirket aktifine 4 yıl önce aldığımız gayrimenkulü satarsak KDV hesaplayacak mıyız?

  529
  0

  Kurumların 2 yıldan fazla aktifine kayıtlı gayrimenkullerin satışı ve teslimi KDV kanunu 17/4r maddesi uyarında kdv den istisna diye düşünüyorum. Doğru mudur?(19.12.2018)

  KDV kanunu 17/4 r maddesindeki şartalar varsa elbette istisna uygulanır.

   


  Kaynak:ISMMMO
  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Karen Audit veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BENZER İÇERİKLER

  Aktifte 2 yıldan süre bulunan gayrimenkulümüzü kazançlı olarak sattık. Vergi ödeyecek miyiz?

   

  Şirket Aktifindeki Taşınmaz, Sat-Kirala-Geri Al Yöntemi İle Alındıktan Sonra Satılması Halinde KDV ve Kurumlar Vergisi İstisnasından Faydalanabilir mi?

   

  Şirkete kayıtlı arsanın satışından doğan kazancı yenileme fonuna ekleyebilir miyiz?

   

  Şirket Aktifine Kayıtlı Arsanın Satışı kurumlar vergisine tabi midir?

   

  Şirket Aktifine Kayıtlı Olmayan Fakat İntifa Hakkı Sahipliği Bulunan Taşınmazın Satışı Kurumlar Vergisi İstisna Kapsamında mıdır?

   

   

   

   

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here