Ana sayfa Dünya ABD’de Haziran 2020’de Tüketici Fiyat Endeksi bir önceki aya göre %0,6 arttı

ABD’de Haziran 2020’de Tüketici Fiyat Endeksi bir önceki aya göre %0,6 arttı

81
0

Yurt Dışı Gelişmeler

• ABD’de Haziran ayında Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), toparlanarak bir önceki aya göre %0,6 arttı.
• ABD’de Haziran ayında sanayi üretimi, bir önceki aya göre %5,4 ile piyasa beklentisinin üzerinde arttı.
• ABD’de Haziran ayında kapasite kullanım oranı, bir önceki aya göre %68,6 artış ile beklentilerin üzerinde performans gösterdi.
• ABD’de Haziran ayında perakende satışlar, bir önceki aya göre %7,5 artış kaydederek %5 olan beklentinin üzerinde gerçekleşti.
• ABD’de son haftada işsizlik maaşı başvuruların sayısı 1,3 milyon olarak beklentinin üzerinde gerçekleşti.
• Çin ekonomisi, 2020 yılın ikinci çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre %3,2 ile beklentilerin üzerinde büyüdü.
• Avrupa Merkez Bankası (ECB), para politikasında değişiklik yapmadı. ECB, politika faizini %0, mevduat kolaylığı faizini -%0,5 seviyesinde sabit tuttu.
• Euro Alanı’nda Mayıs ayında sanayi üretimi, bir önceki aya göre %12,4 artmasına karşın %15 olan beklentinin altında kaldı.
• İngiltere’de Mayıs ayında imalat üretimi, bir önceki aya göre %8,4 ile beklentilerin üzerinde artarken, bir önceki yılın aynı ayına göre %22,8 azaldı.


Kaynak: TOBB Verileri – Ekonomi Bülteni
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here