Ana sayfa Çalışma Hayatı 2020 Nisan ayında ücretsiz izin desteği alan personeller için Mayıs ayında kısa...

2020 Nisan ayında ücretsiz izin desteği alan personeller için Mayıs ayında kısa çalışma ödeneğine başvuru yapabilir miyiz?

26
0

Kısa çalışma ödeneğine Mart ayında başladığından Mart ayında 7 günlük uyguladık. Nisan ayında tekrar 7 günlük uygulanacak mıdır?

Sadece bir kez uygulanacaktır. Kısa çalışmaya başvurduğunuzda tüm işçileriniz için 7 günlük uygulama yapılmışsa tekrar yapılmayacaktır.

Nisan ayı için ücretsiz izine ayrılan personel için nakit desteğine başvurduk ve ödenek aldı. Aynı işçilere mayıs ayı için kısa çalışmaya başvurulabilir mi?

KÇÖ den 30 hazirana kadar başvurmanız halinde işçilerinizin hakkettiği süre kadar yararlanabilirsiniz.


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here