Ana sayfa Muhasebe 2018 Ekim ayında açılan işyeri 2019 Ocak ayında Asgari ücret prim desteğinden...

2018 Ekim ayında açılan işyeri 2019 Ocak ayında Asgari ücret prim desteğinden yararlanabilir mi?

757
0

01.10.2018 tarihinde ilk defa sigortalı çalıştırmaya başlayan bir işyeri ekim, kasım ,aralık ayları için asgari ücret destek teşvikinden yararlanamaz mı? 2018 yılı için sağlanan 9 aylık hak ilk 9 ayda işçi çalıştırmaya mı bağlı?

 

2019 yılında asgari ücret desteğinden yararlanacak uzun vadeli sigortalı sayısının Ocak/2018 ve Kasım/2018 dönemlerinde bildirilen en düşük sigortalı sayısından az olmaması gerekir. 2019 yılından önce tescil edilen işyerleri için belirlenen en düşük uzun vadeli sigortalı sayısının altında uzun vadeli sigortalı bildirimi yapılan 2019 yılındaki aylar için asgari ücret desteği verilmeyecektir.

 

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

2019 yılında uygulanacak asgari ücret desteği hesabında hangi kriter temel alınacaktır?

 

 

 

Asgari Ücret Desteği nedir?

 

 

 

İş Kazası Halinde Asgari Ücret Desteği Uygulaması…

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here