Ana sayfa Vergi 2015 yılına ait vergi incelemeleri 7143 sayılı kanun kapsamına girmekte midir?

  2015 yılına ait vergi incelemeleri 7143 sayılı kanun kapsamına girmekte midir?

  Matrah artırımı yapılan yıllar vergi dairesi tarafından inceleme konusu yapılabilir mi?

  47
  0

  22.01.2020 tarihinde 2015 hesap dönemi işlemleri ile ilgili incelemeye alındı. Tarafımıza 26.10.2020 tarihinde gv, kdv ve vergi ziyaı cezalarına ait vergi ceza ihbarnameleri tebliğ edildi. Bu vergi ve cezalar 7143 sayılı kanun kapsamına girmekte midir?

  Vergi incelemesi 7143 sayılı kanunun yayımından önce başlanmış ise (18/05/2018) yasadan yararlanılır.3. madde değil 4. madde

  Matrah artırımı yapılan yıllar vergi dairesi tarafından inceleme konusu yapılabilir mi?

  Vergi dairesi tarafından matrah artırımı yapılan yıllar için işlem yapılmaz.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here