Ana sayfa Vergi Zayıflama, Solaryum ve masaj salonlarında verilen hizmetler için de KDV indirimi geldi...

  Zayıflama, Solaryum ve masaj salonlarında verilen hizmetler için de KDV indirimi geldi mi?

  119
  0

  31.07.2020 tarih ve 31202 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 2812 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile, çeşitli mal ve hizmet teslimlerinde uygulanacak KDV oranları yeniden belirlenenler arasında;

  – Berberlik ve kuaförlük hizmetleri ile güzellik salonunda verilen hizmetler;

  Kapsamında Zayıflama Salonu, Masaj Salonu, Solaryum, vb. Yerlerin İşletilmesi Faaliyetleri (Form Tutma Salonlarının ve Diyetisyenlerin Faaliyetleri Hariç) NACE kodu ile danışanlarına zayıflamaları konusunda cihazlarla hizmet veren mükellefimin vermiş olduğu hizmetin KDV oranı %8 olarak değerlendirilir mi?

  Hayır değerlendirilmez. Kararda sadece “Berberlik ve kuaförlük hizmetleri ile güzellik salonunda verilen hizmetler” için KDV oranının %8 olarak uygulanacağı belirtilmiştir. Kararda geçmeyen ve tanımlanmayan hizmetler için indirimli oran uygulanmaz.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here