Ana sayfa Muhasebe Dondurmacılar da KDV indirimi kapsamına girer mi?

  Dondurmacılar da KDV indirimi kapsamına girer mi?

  85
  0

  472403-Belirli Bir Mala Tahsis Edilmiş Mağazalarda Dondurma, Aromalı Yenilebilir Buzlar vb. Perakende Ticareti (Pastanelerde Verilen Hizmetler Hariç) işkolunda nihai tüketiciye kendi yaptığı dondurmaların satışını yapan mükellef için yeni düzenlemeye göre KDV oranı ne olacaktır?

  Kararda DONDURMACI tanımı yok. Bizim görüşümüze göre, KDV’nin %1 uygulanacağı yöndedir. Anacak GİB’den özelge almanızı öneririz.

  KDV indirimine ilişkin özet açıklamalar için tıklayın…>>>


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here