Ana sayfa Muhasebe Yurtiçi brüt satışları nedeniyle E-fatura E-Defter uygulamasına dâhil olan firmalar E-Arşiv uygulamasına...

Yurtiçi brüt satışları nedeniyle E-fatura E-Defter uygulamasına dâhil olan firmalar E-Arşiv uygulamasına ne zaman geçecektir?

Yurtiçi brüt satışları nedeniyle E-fatura E-Defter uygulamasına dâhil olan firmalar E-Arşiv uygulamasına ne zaman geçecektir?

68
0

E-fatura e-defter kullanıcısıyız. E-ticaret portal ile sanal satışımız yok.

E-arşiv fatura zorunluluğu hangi hallerde geçerli zorunlu olacaktır?

GİB tarafından hazırlanan taslak henüz yürürlüğe girmedi. Taslağa göre; elektronik defter ve elektronik fatura uygulamalarına dâhil olma zorunluluğu bulunan mükellefler, en geç 1.9.2019 tarihine kadar başvurularını ve fiili geçiş hazırlıklarını tamamlayarak e-Arşiv Fatura uygulamasına geçmek ve bu tarihten itibaren düzenleyecekleri faturaları, Bu Tebliğin 14 üncü maddesinde belirtilen istisnai durumlar haricinde e-Fatura veya e-Arşiv Fatura olarak düzenlemeleri zorunludur.

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here