Ana sayfa SGK Yurtdışından ülkemize gelen ve kısa süreli çalışan kişilerin sigorta bildirimi nasıl yapılmalıdır?

Yurtdışından ülkemize gelen ve kısa süreli çalışan kişilerin sigorta bildirimi nasıl yapılmalıdır?

Yurtdışından ülkemize gelen ve kısa süreli çalışan kişilerin sigorta bildirimi nasıl yapılmalıdır?

366
0

Yurt dışından kısa süreli çalışma için (manken) ay süreden kısa süreli çalıştırılanlar ile ilgili nasıl bir yol izlemeliyiz?

 

Fiili çalışmadır SGK girişi yapılmalıdır. Ya da aracı firma yurtdışında sigortası var ise görevlendirme ile kısa süreli çalıştırılmalıdır.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here