Ana sayfa Mevzuat Yurtdışı firmalarının Türkiye’de bulunan şubelerinin tasdik etmesi gereken defterler nelerdir?

Yurtdışı firmalarının Türkiye’de bulunan şubelerinin tasdik etmesi gereken defterler nelerdir?

556
0

Merkezi yurtdışında bulunan bir firma Türkiye’de şubenin tasdik ettirmesi gereken kanuni defterler hakkında bilgi alabilir miyim?

Merkezi Yurt dışındaki Türkiye Şubelerinde tutulacak defterler için açık bir düzenleme olmamakla birlikte genel olarak tutulan ve noterlerce tasdiki yapılan Defterler aşağıdakilerden ibaret olup konu hakkında Noteriniz uygulama deneyimleri ışığında daha net bilgi paylaşacağı değerlendirilmektedir. YEVMİYE DEFTERİ ,DEFTERİ KEBİR, ENVANTER

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here