Ana sayfa Muhasebe Yıllık Tefe – Tüfe oranları ne zaman açıklanır? Yıllık kira artışında hangi...

Yıllık Tefe – Tüfe oranları ne zaman açıklanır? Yıllık kira artışında hangi oranı kullanmalıyım?

141
0

 

2019 yılı Şubat ayı için kira artışı yapmak istiyorum. Tefe-Tüfe oranları hakkında güncel bilgi almak istiyordum. Bu yıl hangi oranı dikkate almamız gerekiyor?

 

Şubat ayına ilişkin TÜİK verileri 3 Mart’ta açıklanır. TÜİK web sitesinden 3 Mart’tan itibaren ulaşabilirsiniz Kira artışı için TÜFE “On iki aylık ortalamalara göre değişim (%)” endeksi kullanılır.

 

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

 

2019 yılı için iş yeri kira artışı hangi oranda artacaktır?

 

 

 

Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) geçen seneye oranla aylık %1,06 arttı

 

 

 

Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) Aralık ayında %0,40 düştü

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here