Ana sayfa Ekonomi Türkiye’de 125 Binden Fazla Milyoner Var!!!

  Türkiye’de 125 Binden Fazla Milyoner Var!!!

  959
  0

  BDDK (Bankaları Düzenleme ve Denetleme Kurumu)’nun verilerine göre 2016 Aralık itibariyle Türkiye’de hesabında 1 milyon ve üzerinde parası olan mudi sayısı 108 bin 864, bu mudilerin bankalarda toplam mevduatı 715 milyar 313 milyon TL olarak tespit edildi.

  2017 yılı Ağustos ayı sonu itibariyle; hesabında 1 milyon veya üzerinde parası olan yurt içi yerleşik mudi sayısı 16 bin 517 kişi artarak 125 bin 381 olurken toplam mevduatları 767 miyar 721 milyon oldu.

  Aynı dönemde bu milyonerlerin mevduatlarının 395 milyar 115 milyon lirası yerel para cinsi, 369 milyar 632 milyon lirası döviz tevdiat hesabı, 2 milyar 974 milyon lirası da kıymetli maden depo hesaplarından oluştu.

  Milyoner başına düşen ortalama mevduat da yaklaşık 6 milyon 123 bin lira olarak hesaplandı.

  Mudi: Faiz elde etmek amacıyla bankalara para yatıran kişiler demektir.

  Kaynak: Fortune Türkiye

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here