Ana sayfa Muhasebe Tente üzerindeki firma ismi için reklam vergisi ödenir mi?

  Tente üzerindeki firma ismi için reklam vergisi ödenir mi?

  1016
  0

  İş yerlerinin önüne konan gölgelik amaçlı tenteler reklam ve ilan vergisine tabi mi tentenin önünde firmanın ismi yazıyor. Bu tip durumda olan mükellefler reklam ve ilan vergisi mükellefi oluyorlar mı?

  Reklam ve ilan vergisine tabi olduğu görüşündeyiz.

   

   

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BENZER İÇERİKLER

  İnternet Yazılım Uygulamalarında Yabancı Firmaya Reklam Alanı Kiralanmasından Elde Edilen Gelir Kurumlar Vergisinden İndirilebilir mi?

   

  Gelir Vergisi Stopaj oranları nedir?

   

  Google, Facebook, Twitter, Instagram’a verilen reklam üzerinden %15 stopajı kimler ödeyecek?

   

  Yurt Dışı Tanıtımının Yine Yurt Dışı Reklam Şirketlerince Yapılması Halinde Vergilendirme Nasıl Olur?

   

   

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here