Ana sayfa Muhasebe Tasdiki unutulan envanter defteri sonradan tasdik edilebilir mi?

  Tasdiki unutulan envanter defteri sonradan tasdik edilebilir mi?

  175
  0

  E-Defter mükellefi bir şirketin 2021 yılında kullanacağı Envanter defteri Aralık 2020 döneminde Açılış tasdiki yaptırılmıştır. Ancak sonradan fark ettik ki noter benzer vergi numarası ve ünvanlı bir şirketin bilgilerini yazmış. Notere yanlışlığı bildirdiğimizde ise sonradan düzeltme durumlarının olmadığını söylediler. Bu durumda ne yapmak gerekli?

  Yapılacak bir işlem yok.2021 yılı için Envanter defteri onaylı defterde tutulmamıştır. Bu durumun tespit edilmesi halinde cezai işlem yapılır.


  Kaynak: İsmmmo
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir.Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here