Ana sayfa Çalışma Hayatı Şirketimizde emekli olarak çalışan ve engeli olan kişiyi engelli statüsünden gösterebilir miyiz?

  Şirketimizde emekli olarak çalışan ve engeli olan kişiyi engelli statüsünden gösterebilir miyiz?

  165
  0

  İşyerimizde çalışan sayısı 50’yi geçerek 66 kişi olmuştur. Çalıştırmamız gereken engelli sayısı 2 olacak sanırım. Firmamızda yüzde kırkın üzerinde engelinden dolayı daha öncelerden emekli olmuş ve firmamızda halen emekli statüsünde çalışan kişiyi engelli kontenjanı için kullanabilir miyiz?

  Kişinin engelli kaydının olması çalışması için yeterlidir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here