Ana sayfa Çalışma Hayatı İşyerinde 2 Türk çalışan varsa kaç yabancı uyruklu kişi çalıştırılabilir?

  İşyerinde 2 Türk çalışan varsa kaç yabancı uyruklu kişi çalıştırılabilir?

  166
  0

  1- Suriyeli geçici koruma veya ikametgah izni olan kişinin ücreti asgari ücret olur mu?

  2- İş yerinde 2 Türk çalışan var. Kaç Suriye vatandaşı kişi çalıştırabiliriz?

  1- Olur.

  2- İşyerinde çalışacak olan Suriye vatandaşı sayısının, aynı işyerinde çalışan Türk vatandaşı sayısının yüzde onu geçmemesi gerekmektedir.

  Kuracağımız LTD Şirkete dışarıdan atayacağımız Yabancı Uyruklu şahsın kendisine ait başka firmadan (Tek ortaklı LTD) çalışma izni vardır. Bu şahsı yeni şirkette çalışma izni almaksızın dışarıdan müdür olarak atayabilir miyiz? SGK’ya bildirim durumu nedir?

  Çalışma izinleri alındıkları firmalar için geçerlidir. Başka işyeri için aynı çalışma izninin kullanılmaması gerekmektedir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here