Ana sayfa SGK Serbest avukatlık yapan kişi ayrıca başka bir şirkette çalışırsa Bağkur yerine SGK’lı...

  Serbest avukatlık yapan kişi ayrıca başka bir şirkette çalışırsa Bağkur yerine SGK’lı sayılır mı?

  175
  0

  Ben Avukatım. sgk’dan 53 Bağ-kur’dan 58 yaşında emekli olabiliyorum. Sgk olarak bir şirkette danışman olsam Sgk primlerim oradan yatırılırsa, hukuk büromda devam etsem bağ-kur ödemem gerekir mi?

  SGK mevzuatı açısından fiilen çalışmanız gereği 4/1-a sigortalı çalışabilirsiniz. Ancak konu ile ilgili bağlı bulunduğunuz barodan meslek mevzuatınız açısından uygulamanın ne olduğuna dair bilgi isteyiniz.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.