Ana sayfa Vergi Promosyon amaçlı ücretsiz alınan poşetlerin tesliminde poşet beyannamesi verilecek midir?

Promosyon amaçlı ücretsiz alınan poşetlerin tesliminde poşet beyannamesi verilecek midir?

552
0
Promosyon amaçlı ücretsiz alınan poşetlerin tesliminde poşet beyannamesi verilecek midir?

Nalbur olan limited şirket mükellefim, mal alışı yaptığı bir boya firmasından promosyon amaçlı ve ücretsiz aldığı poşetleri kullanıyor. Poşet beyannamesini boş mu verecek, yoksa hiç mi vermeyecektir?

 Nalbur olan bir başka mükellefim ise hiç bir şekilde poşet alım ve satımı yapmıyor. Poşet beyannamesini boş mu verecek, yoksa hiç mi vermeyecektir?

 

Bedelsizde alsa da poşet bedellerinden bedel alacak ve beyanname verecektir.
Poşet bedeli alamayan mükellefler boş beyanname vermez.
Beyanname vermeye başladıktan sonra poşet bedeli almadığı aylar için boş beyanname verilir.

 

 


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Poşet beyannamesi soru-cevap

Muhasebeciler ve avukatlar poşet beyannamesi verecek mi?

Poşet beyannamesini herkes verecek mi?

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here