Ana Sayfa Çalışma Hayatı Personele dış kaynaktan sağlanan eğitim hizmeti bordroya dahil edilecek mi?

  Personele dış kaynaktan sağlanan eğitim hizmeti bordroya dahil edilecek mi?

  131
  0

  Personele işi ile alakalı dışardan eğitim verilmesi halinde gelen faturanın bordroya ne şekilde dahil edileceğini hususunda bilgilerinizi rica ederim. SGK ,GV ve DV tabi olacak mıdır?

  Eğitim için yapılan harcama (KDV dahil tutar/ KDV indirilmez) Brüt ücrete eklenir maaş ile bordroda işlem yapılır.

   

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikSerbest meslek mükellefinin borsa kazancı gelir vergisine tabi olacak mı?
  Sonraki İçerikYabancı bayraklı gemilere yapılacak malzeme teslimlerine ilişkin fatura hangi KDV istisnasına göre düzenlenecektir?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz