Ana sayfa Vergi Mali müşavirler grup şirketlere tek bir sözleşme ile hizmet verebilir mi?

  Mali müşavirler grup şirketlere tek bir sözleşme ile hizmet verebilir mi?

  mali, müşavir, hizmet, sözleşme, aracılık, makbuz, grup, şirket

  80
  0

  Bir grup şirketiyle sözleşme yapacağım, yaklaşık 5-6 tanesi holdinge bağlı vergi numaraları ayrı. Her şirkete ayrı ayrı sözleşme girip ama tek bir toplam ücret belirleyip tek bir şirkete makbuz düzenleyebilir miyim?

  Her şirket için önce Türmob e-birlik sisteminden hizmet sözleşmesi daha sonra her şirket için GİB’den aracılık ve sorumluluk sözleşmesi yapılacaktır. Şirketlere ayrı ayrı e-smm düzenlenecektir. 

  Tek sözleşme tek makbuz olmaz.

  Sigortalı sayısı 10 kişinin üzerinde olan 2021 yılı için e-defter mükellefi olan inşaat firmasından almamız gereken ücreti nasıl belirleyeceğiz?

  Tarifede e-defter ile ilgili bir ayrıcalık veya ilave yok Alınması gereken asgari tutar 1.193 TL (KDV dahil)


  Kaynak: ismmmo
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here