Ana sayfa Haberler Litvanya Yeni Cumhurbaşkanını Seçti

Litvanya Yeni Cumhurbaşkanını Seçti

233
0
Litvanya Yeni Cumhurbaşkanını Seçti

Litvanya’da 26 Mayıs 2019 tarihinde yapılan ikinci tur seçimlerinin ardından yeni cumhurbaşkanı belli oldu. Seçimlerin ikinci aşamasında Ingrida Simonyte’e karşı yarışan Gitanas Nauseda, oyların %71’ini alarak Litvanya’nın yeni Cumhurbaşkanı oldu.

Görevdeki Cumhurbaşkanı Dalia Grybauskaite Gitanasa Nauseda’yı resmi olmayan seçim sonuçlarının açıklandığı Pazar akşamı telefonla arayarak başarı dileklerini iletti.

Yeni Cumhurbaşkanı görevine 12 Temmuz 2019 tarihinde başlayacaktır.

Kaynak      : The Baltic Times
Yayılmayan: Vilnius Ticaret Müşavirliği

 

 


Kaynak: Ticaret Bakanlığı
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here