Ana sayfa Ülkeler Kuzey Kore’nin IMF’ye katılması için gerekenler nedir?

Kuzey Kore’nin IMF’ye katılması için gerekenler nedir?

429
0

Kuzey Kore’nin IMF’ye katılması için gerekenler nedir?

Güney Kore başkanı Moon Jae-in, Birleşmiş Milletler toplantısında, Kuzey Kore’nin IMF’ye katılabileceğinin sinyallerini verdi.

Reuters’in haberine göre Kim Jong-un, IMF’ye katılmaya gönüllü olduğunu ve Dünya Bankası ve diğer uluslararası kuruluşlarla ortak çalışmalar yürütebileceğini söyledi.

Nükleer program ve sözde insan hakları ihlalleri iddialarından ötürü yıllardır Uluslarası ekonomiden uzak olan Kuzey Kore yerel piyasasının, uluslararası ekonomik ilişkilere bütünleşirken yaşayacağı sorunlar kafalarda soru işareti bırakıyor.


Kaynak:BBC uk
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Karen Audit veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here