Ana sayfa Mevzuat Kosgeb tarafından verilen tekno yatırım teşviki kapsamındaki destek ödemesinin içeriği nedir?

Kosgeb tarafından verilen tekno yatırım teşviki kapsamındaki destek ödemesinin içeriği nedir?

Kosgeb tarafından verilen tekno yatırım teşviki kapsamındaki destek ödemesinin içeriği nedir?

350
0

İşletme, destek unsurlarına ilişkin mal/hizmet alımlarını bu programın uygulama esasları kapsamında gerçekleştirerek ödemeye esas belgeleri dönemsel izlemenin tamamlanmasını müteakip Uygulama Birimine sunarak ödeme talep eder. Dönemsel İzlemede, yatırım projesinin Kurula sunulması yönünde karar olmaması halinde gerçekleşen faaliyetlere ilişkin ödemeler yapılır.

Uygulama Birimi, söz konusu belgeleri inceleyerek uygun bulunan giderlere ilişkin destek ödemesini işletmenin banka hesabına yapar. Ancak İşletmenin talebi ve Uygulama Birimi uygun bulması halinde, satın alınan makine-teçhizata ilişkin destek ödemesi hizmet sağlayıcının banka hesabına da yapılabilir.

Ödemeye esas belgelerde destek tutarı hesaplanırken katma değer vergisi destek kapsamı dışında tutulur.

İşletme; sahip ve ortakları ile bunların eşinden, annesinden, babasından, kardeşinden, çocuğundan ve bunların sahibi/ortağı olduğu işletmelerden destek kapsamında mal/hizmet satın alamaz, böyle bir durumun tespit edilmesi durumunda destek ödemesi yapılmaz.

 


Kaynak: KOSGEB
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here