Ana sayfa Mevzuat Kosgeb tarafından verilen tekno yatırım teşvikini geri ödemeli alırsak hazırlamamız gereken evraklar...

Kosgeb tarafından verilen tekno yatırım teşvikini geri ödemeli alırsak hazırlamamız gereken evraklar ve şartlar nelerdir?

Kosgeb tarafından verilen tekno yatırım teşvikini geri ödemeli alırsak hazırlamamız gereken evraklar ve şartlar nelerdir?

383
0

Geri ödemeli desteklerde, destek ödemesinin yapılabilmesi için; destek ödemesinden önce işletmeden, destek tutarı kadar teminat alınır.

Geri ödemeli destekler kapsamında yapılacak geri ödemelerde; yatırım projesinin bitiminden sonra 6 (altı) ayı ödemesiz olmak üzere, 3 (üç)’er aylık dönemler halinde 8 (sekiz) eşit taksitte yapılır. İlk taksitin geri ödeme tarihi, yatırım projesinin bitiminden sonraki 6 (altı) aylık süreyi takip eden ilk iş günüdür. Geri ödemeli desteklerde faiz veya komisyon uygulanmaz.

 


Kaynak: KOSGEB
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here